آبنمای سنگی

آبنمای سنگی به حوضچه های کوچک با عمق کم که فواره های کوچک و بزرگ در شکل و طرح های مختلف و معمولا گاهی با چراغ های ساده و یا رنگی و یا با موزیک تعبیه می شوند گفته می شود و همچنین برای معماری و دکوراسیون اماکن از آن استفاده می شود که حدودا عمق این حوض ها به 60 سانتی متر می رسد . در حال حاضرآبنماها برای تهیه آب آشامیدنی ، تزئینی و … مورد استفاده قرار می گیرد در حالیکه در گذشته اینطور نبوده است و بیشتر جنبه ی کاربردی داشته است این آبنماها به آب جوش ، گودال ها ، آبشارها و چشمه ها وصل بودند و اصولا برای تامین آب شستشو حمام و نوشیدنی و … مردم روستاها و حتی شهرها مورد استفاده قرار می گرفته است .

آبنما سنگی در سبک ها اندازه و اشکال خاصی و جنس های مختلفی هستند همچنین در لابی ها حیاط های مجتمع های مسکونی ، تالارها ، رستوران ها ، امارات و … ساخته می شوند .در بین آبنماها آبنمای سنگی ار جلوهی بسیار چشمگیر و زیبایی برخوردار است در واقع آبنمای سنگی از ترکیب آبنما با آب ساختار زیبای آبنمای سنگی را ایجادمی کند علاوه بر این با صدای شرشر آب آرامش را برای کسانی که در اطراف آن است به ارمغان می آورد همچنین چون این آبنماها از سنگ طبیعی ساخته شده حس بسیار خوبی به اطراف خود می دهد.
یکی از پرکاربردترین مصنوعات سنگی برای تنوع و زیبا سازی در مکان های مختلف است. نکته ی بسیار مهمی که باید در انتخاب یک آبنمای سنگی توجه کرد این است که آبنمای مورد نظر با توجه به اندازه محیط ، حیاط و چشم انداز های آن با دقت و توجه انتخاب شود تا در انتخاب یک آبنمای سنگی برای حیاط یا محیطتتان موفق باشید.

آیبنما سنگی دیواری

انواع آبنمای سنگی

آبنماها نیز به مانند محصولات دیگر دارای اندازه های مختلف در اشکال متفاوت همچنین در سبک های گوناگونی مانند : کلاسیک ، مدرن ، تلفیقی ، فانتزی و … گروه بندی می شوند علاوه براین همه ی آبنماها با توجه به سلیقه مشتری، سبک و معماری محل مورد نظر در سایزهای مختلف حوض و سازه ی فواره ها تولید می شوند. آبنماهای سنگی در انواع مختلف : طرح کله شیر و طرح ابزاری ، طرح نعل اسبی ، دیواری ، حوضی و رومی می باشد چگونگی قرارگیری آبنماهای سنگی به دو دسته دیواری و میدانی می باشد.

اصولا آبنمای دیواری در کنار دیوار قرار گرفته و همچنین در برخی مدل ها به دیوار نصب شده که این دیوار خود جنبه ی تزئینی دارد این آبنماها می توانند به صورت دیواری و یا پرده ای ساخته شوند که در این حالت وقتی دیوار و حفره های خروجی درست شد آب خروجی به صورت پرفشار از حفره ها بیرون می آید که به این طریق پرده ای زیبا از آب نمایش داده می شود و این مدل از آبنمای سنگی فقط از یک سمت قابل دیدن است بهترین سنگی که می توان برای این آبنما استفاده کرد سنگ تراورتن است و بیشتر برای مکان های اداری و عمومی ، حیاط ، رستوران ها ، ویلاها ، روف گاردن و لابی استفاده می شود که در برخی موارد دارای نورپردازی نیز می باشد.

آبنمای سنگی مرکزی در مرکز محیط مورد نظر قرار گرفته و از همه طرف قابل دید می باشد. آبنمای سنگی کلاسیک بیشتر برای خانه های لوکس و ویلاها ساخته می شود همچنین این آبنماها به دلیل طرح زیبا و خاصی که دارد که اصولا به صورت متقارن و شکل باستانی می باشد و به همین دلیل دارای طرفداران زیادی می باشد درساخت این آبنما بیشتراز سنگ گرانیت و تراورتن استفاده می شود .
آبنمای سنگی لابی بیشتر در طرح های هندسی و حجمی می باشد برای ساخت این آبنما علاوه بر سنگ از کاشی و چوب نیز استفاده می کنند تا جلوه ی بسیار بیش تری به آن بدهند همچنین برای نورپردازی این آبنماها از ال ای دی های نورپردازی استفاده می شود .آبنمای سنگی باغ باتوجه به سلیقه مشتری و معماری باغ ساخته می شود که به دلیل وسعت باغ وجود ابنمای سنگی باغ را دو برابر زیباتر می کند.

همچنین در طرح های شیری و طرح ابزاری ساخته می شود . در هر یک از آبنماهای بالا می توان قابلیت پخش موزیک را اضافه کرد که در اینصورت این آبنماها در دسته ی آبنمای موزیکال قرار می گیرند که امروزه جزو یکی از زیباترین و رویایی ترین آبنماها می باشد و هر کسی را به خودش جذب می کند در این آبنماها حرکات آب با صوتی که پخش می شود هماهنگ است و هر صدایی دارای افکت های خاصی است در گذشته برای هر صوتی یک حرکت آب برنامه ریزی می شد ولی در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی برنامه نویسی ها کلی تر و دقیق تر شده است جوریکه حرکت آب با هر گونه موسیقی به درستی تطبیق می شود در این نوع آبنما به برخی موارد باید توجه و برنامه ریزی کرد
1-امکان ترکیب صدها رنگ با صدا به صورت دستی و اتومات
2-تنظیم هوشمند الگوی آب براساس جهت وزش باد و سرعت آن
3-پیش بینی های لازم برای حذف خطرات ناشی از برق گرفتگی
4- استفاده از پروژکتورها برای جلوگیری از گرمای ناشی از نورپردازی نازل ها
5-رقص آب و نور یا هم نوایی هوشمند با موسیقی و ضرب و نور
6- . آبنماهای سنگی کوچک که شامل یک حوض و تزئینات منحصر به فرد می باشد و در منزل و گلخانه ها می باشد و برای دکوراسیون پاسیون و یا وسط حیاط می باشد .
یکی دیگر از انواع آبنماها می توان به آبنمای سنگی لابی نیز که برای زیباسازی و دکوراسیون لابی هتل ها طراحی و ساخته می شوند اشاره کرده آبنمای سنگی صخره ای که بیشتر به آبشارهای طبیعی و صخره ای شباهت دارد در ساخت این آبنمای صخره ای از جنس سنگ هایی مانند: ورقه ای ، لاشه ای ، پوکه های معدنی ، قلوه سنگ و …استفاده می شود این آبنماها برای مکان های طبیعی مانند : پارک ها ، با غ ها ، ویلاها ، رستوران ها ، سفره خانه ها ، مکان های طبیعی و … ساخته می شوند که بسیار زیبا و فوق العاده هستند ازطرف دیگر صخره سازی سیمانی یا مصنوعی از قابلیت ترکیب پذیری برخوردار می باشند.

قیمت آبنما سنگی

سفارش آبنما سنگی

برای سفارش آبنما سنگی می توانید کد محصول را از طریق تماس، پیامک یا واتساپ به شماره تماس 09125991438 اعلام نمایید.

همچنین می توانید تصویر مورد نظر خودتون را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت براتون آماده کنیم.

قیمت آبنمای سنگی

آبنماها بسته به جنس سنگ به کاربرده شده اندازه ، شکل و طرح آن دارای قیمت های متفاوتی می باشد به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت سنگ های کاربردی برای آبنماها سنگ مرمر ، مرمریت ، تراورتن و … می باشد ولی بهترین سنگ مناسب آبنماهایی که در بیرون نصب می شوند سنگ تراورتن می باشد به دلیل اینکه این سنگ در برابر آفتاب و تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم بوده و کیفیت و رنگ خود را به راحتی از دست نمی دهد همچنین زمان صرف شده برای ساخت آبنماها نیز تاثیر به سزایی بر روی قیمت آن دارد

چگونگی ساخت آبنمای سنگی

ساخت آبنماهای سنگی یک پروسه ی بسیار تخصصی است که به همین دلیل آموزش ساخت و ساز و تغییرات دکوراسیون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است همچنین مهمترین بخش در ساخت آبنماهای سنگی عایق کاری و ایزولاسیون می باشد به این دلیل که رطوبت و آب به قسمت ها و ساختارهای دیگر نفوذ پیدا نکند قیرگونی خود نیز یکی از بهترین نوع عایق کاری می باشد البته برای مکان هایی با وسعت بزرگتر مانند: پارک ها و هتل ها از بتن و چسب استخر یا چسب بتن استفاده می کنند ( در آبنماهای صخره ای بسیار بزرگ یا دیواری به قالب بندی ، بتن ریزی و آرماتوربندی نیز نیاز می باشد و در ادامه گام های زیر مراحل ساخت یک آبنمای سنگی می باشد .
1-در وحله ی اول باید جاگذاری آبنما بر محل مورد نظر بر روی زمین انجام شود
2-در مرحله ی دوم باید ساختار اصلی و طراحی آبریز یا آبنما را تهیه و مشخص نمود
3- بعد از تهیه ی ساختار اصلی وطراحی آبنما ایزولاسیون یا زیرسازی برای انجام آب بندی عایق کاری و همچنین سیمانکاری انجام می شود تا آب و رطوبت به راحتی در آن نفوذ نکند
4-در این مرحله زیرسازی برای تاسیسات مکانیکی آبنما مانند : پمپ گذاری ، لوله کشی ، اتصالات و … انجام می شود
5- در مرحله بعد برطبق مدل و نوع سازه آبی شیب بندی مناسب انجام می شود
6- در صورت سفارش و درخواست المان های نورپردازی و الکتریکی انجام می شود
7-در مرحله آخر چیدن سنگ ها برحسب آبنما و نوع طراحی آن انجام می شود .

آبنما سنگی حوض

فواید استفاده از آبنمای سنگی

آبنماها بغیر از اینکه جلوه ی بسیار زیبا دارند همچنین زیبایی منحصر به فردی را به محیط می دهند و موجب جذب و توجه افراد نیز می شود و در محیط های کسب و کار به دلیل رطوبت و خنکی که به اطراف می دهد موجب کاهس دما و سبب جذب مشتری می شود همچنین آبنماها به دلیل صدای آرامش بخشی که دارد موجب افزایش تمرکز و همچنین مانند یک داروی طبیعی عمل کرده و می توانند به کار بروند به همین دلیل در بسیاری از خانه ها ، معماری باستان و … ساخته شده اند

شرکت تکنو پمپاژ یکی از برترین شرکت های ایران در زمینه تعمیر و فروش پمپ آب خانگی در تهران می باشداطلاعات تماس : 02133954900 و 09124044792